obrobka

Obróbka skrawaniem i obróbka termiczna metali

Firma Zetech dysponuje dobrze wyposażonym parkiem maszynowym do obróbki skrawaniem oraz obróbki termicznej metali. Wykonujemy usługi związane z toczeniem, frezowaniem, wierceniem i szlifowaniem powierzchni, które realizujemy również za pomocą piaskowania. Zajmujemy się ponadto ulepszaniem elementów metalowych przy zastosowaniu obróbki termicznej. Podejmujemy się zarówno wykonywania konkretnych procesów obróbki skrawającej, jak i dostarczenia określonych elementów według specyfikacji zamawiającego, m.in. wałków, kół zębatych, tulei, pierścieni.

Toczenie elementów z metali

Wykonujemy usługi toczenia elementów z metali – m.in. stali niestopowej, nisko- i wysokostopowej, nierdzewnej oraz hartowanej, żeliwa. Produkujemy elementy różnego rodzaju, m.in. wałki, tarcze oraz bryły obrotowe o skomplikowanych kształtach i o różnej wielkości. Zapewniamy wysoką powtarzalność i zgodną z określoną przez zlecającego dokładność wytaczanych części. Wykonujemy elementy gwintowane dowolnego rodzaju: gwinty zwykłe, trapezowe, wewnętrzne i zewnętrzne.

Frezowanie elementów z metali

Zajmujemy się frezowaniem elementów z metali żelaznych i nieżelaznych. Wykonujemy obróbkę powierzchni, nacinanie rowków, załamywanie krawędzi. Frezujemy koła zębate i wałki. Dostarczamy elementy o dowolnym stopniu skomplikowania od metalowych listew z wyfrezowanymi rowkami po złożone formy do wtryskarek lub obudowy urządzeń. Zapewniamy pełną zgodność z dostarczoną dokumentacją oraz wysoką jakość przygotowywanych przez nas detali.

Wiercenie otworów w elementach z metali

Zetech proponuje wiercenie otworów w elementach z metali, m.in. w stali każdego typu, żeliwie, aluminium, mosiądzu czy miedzi. Oferujemy wiercenie dowolnych otworów w elementach metalowych – wiercimy otwory przelotowe i nieprzelotowe o różnej średnicy. Wykonujemy otwory proste, krzyżujące się, wiercimy kanaliki różnego rodzaju. Zajmujemy się również rozwiercaniem i pogłębianiem istniejących otworów. Zapewniamy profesjonalne wykonanie każdego zlecenia, zgodnie z rysunkami technicznymi elementu lub przedstawioną specyfikacją. Gwarantujemy dużą dokładność.

Obróbka cieplna metali

Firma Zetech oferuje również usługi związane z ulepszaniem wyrobów za pomocą obróbki cieplnej metali. Zastosowanie metod termicznych pozwala na zmianę struktury materiału i zmianę jego właściwości mechanicznych i fizycznych, m.in. twardości, plastyczności czy wytrzymałości na temperaturę.

Obróbkę cieplną metali przeprowadza się za pomocą ogrzewania i ochładzania elementu, podczas którego mogą być wprowadzane do jego struktury również inne substancje. Najczęściej wykorzystuje się rozmaite typy procesu hartowania, stosowanego do zwiększenia twardości i wytrzymałości. Metoda ta jest powszechnie używana przy ulepszaniu zębów w kołach zębatych. Wybierając metody powierzchniowe, uzyskuje się poprawę właściwości zewnętrznych warstw materiału, przy sposobach dogłębnych zmianie ulega struktura całego elementu.