przewijanie-silnikow

Naprawa silników elektrycznych

Zetech proponuje usługi naprawy silników elektrycznych różnych typów. Zajmujemy się zarówno silnikami do wszystkich rodzajów dźwignic – suwnic, wciągów oraz żurawi, jak i do innych maszyn m.in. sprężarek, wentylatorów lub przenośników taśmowych. Naprawiamy silniki elektryczne układów jazdy oraz podnoszenia. Wymieniamy łożyska, pierścienie ślizgowe, trzymadła szczotkowe i szczotki oraz elementy osprzętu. Obsługujemy przemysłowe silniki trójfazowe i jednofazowe. Oprócz remontów silników elektrycznych wykonujemy również przeglądy oraz pomiary elektryczne.

Regeneracja silników elektrycznych urządzeń przemysłowych

Regeneracja silników elektrycznych urządzeń przemysłowych wiąże się w większości przypadków ze znacznie niższymi kosztami niż zakup nowego urządzenia. Dotyczy to zwłaszcza silników o dużej mocy i o specyficznej konstrukcji. W przypadku maszyn starszego typu, które nie są od jakiegoś czasu produkowane, regeneracja silnika elektrycznego może być jedyną możliwością przywrócenia sprawności całego urządzenia. Regeneracja silnika elektrycznego w urządzeniach przemysłowych jest też zawsze okazją do sprawdzenia i remontu wału i dokładnego wyważenia urządzenia. Silnik po regeneracji uzyskuje zwykle większą sprawność, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Zapewnia też długi okres bezawaryjnego działania, szczególnie w przypadku, gdy silnik jest poddawany regularnym przeglądom stanu uzwojenia, kontroli łożysk i wału.

Przewijanie silników elektrycznych

Przewijanie silników elektrycznych do suwnic, wciągów, żurawi i innych urządzeń pozwala na przywrócenie im pełnej sprawności dzięki pieczołowitemu odtworzeniu wszystkich uzwojeń. Do jego wykonania niezbędny jest demontaż całego urządzenia oraz wyjęcie uszkodzonego uzwojenia. Następnym etapem jest ewentualna naprawa części mechanicznych oraz – w zależności od potrzeb – przezwajanie stojana lub wirnika. Przygotowane elementy są poddawane impregnacji lakierem izolacyjnym i osuszane. Końcowymi etapami prac przy przewijaniu silników elektrycznych jest wyważenie oraz montaż całego urządzenia.