oferta / Przekładnie zębate

Przekładnie zębate

Firma Zetech oferuje szeroki wybór przekładni zębatych do zastosowań przemysłowych. Dostarczamy przekładnie do zastosowania w napędach suwnic, a także przeznaczone do przekazywania napędu wózków. Nasz asortyment obejmuje również przekładnie używane w zespołach podnoszenia ładunku. Wśród proponowanych przez nas elementów są m.in. przekładnie zębate BRc, BRd, RRa, a także PTG A25 i A253, jak również przekładnie WJN, WD, WT. Posiadamy ponadto motoreduktory w wersjach z silnikami lub bez, z różnymi rodzajami połączeń oraz w wielu wielkościach. Motoreduktory są dostępne w różnych wykonaniach (np. na łapach lub z kołnierzem) i przystosowane do pracy w układach pionowych lub poziomych.

Wydajne przekazywanie mocy za pomocą przekładni zębatych

Przekładnie zębate są bardzo dobrym sposobem przekazywania mocy pomiędzy ruchomymi elementami urządzeń technicznych, ponieważ zapewniają niezwykle wysoką skuteczność i znikome straty mocy. Precyzyjnie wykonane koła zębate i odpowiednio dobrany rodzaj ich uzębienia gwarantują brak luzów, minimalną bezwładność i bardzo dużą zdolność do przenoszenia wysokich momentów obrotowych, także przy dużych prędkościach obrotowych. Jednocześnie specjalne procesy utwardzania materiałów, z których są produkowane elementy przekładni, gwarantują dużą wytrzymałość i długi czas pracy przy zachowaniu wszystkich parametrów roboczych.

Zmiana przełożenia dzięki przekładni zębatej

Niezmiernie ważną cechą przekładni zębatych, będącą jednym z głównych powodów ich ogromnej popularności, jest ich zdolność do uzyskiwania odpowiednich przełożeń. Przekładnia zębata dzięki stosowaniu różnej ilości wałków pośredniczących oraz ich właściwym średnicom i ilości zębów jest w stanie zmieniać parametry ruchu obrotowego na wejściu i na wyjściu. Za sprawą przekładni można zredukować (bądź multiplikować) prędkość obrotową oraz moment obrotowy.W urządzeniach przemysłowych takich, jak suwnice czy przenośniki taśmowe przekładnie zębate są najczęściej wykorzystywane do zmiany wysokiej prędkości obrotowej i niskiego momentu obrotowego. Wartości tych parametrów dostarczane przez silnik elektryczny są dzięki odpowiednim przełożeniom zmieniane na niską prędkość obrotową i duży moment obrotowy. Dzięki temu maszyny są w stanie przenosić obiekty o stosunkowo dużej masie, nie prowadząc do uszkodzeń mechanicznych.

Stosowanie większej ilości stopni, tj. liczby wałków biorących udział w przekazywaniu mocy ułatwia wprowadzanie większych zmian otrzymywanych na wyjściu parametrów ruchu. Wiąże się to z możliwością użycia wałków o różnym obwodzie i ilości zębów.

Zmiana płaszczyzny ruchu obrotowego dzięki przekładni zębatej

Przekładnie zębate stosowane w różnego rodzaju maszynach mogą również przenosić ruch obrotowy do innej płaszczyzny. Przekładnie zębate z kołami walcowymi przenoszą energię między obracającymi się walcami, których osie są do siebie równoległe. Jednak zastosowanie kół stożkowych pozwala na zmianę kąta, w jakim mogą być względem siebie położone. W przypadku przekładni używanych w suwnicach najczęściej mamy do czynienia z urządzeniami o kołach walcowych lub stożkowych.

Motoreduktory

Motoreduktory są urządzeniami, które łączą ze sobą przekładnię oraz silnik elektryczny. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość montażu silnika w pobliżu miejsca, w którym znajduje się przekładnia i miejsce odbioru mocy. Korzystanie z motoreduktorów pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca, redukuje hałas i zmniejsza ilość elementów w pracującym układzie, tym samym ograniczając ryzyko awarii.