oferta / Części do przenośników taśmowych

Części do przenośników taśmowych

Zetech sprzedaje części do przenośników taśmowych wykorzystywanych do transportu bliskiego materiałów, surowców i produktów. Oferujemy podzespoły do przenośników przeznaczonych do przemieszczania materiałów sypkich, kruszyw, a także opakowań zbiorczych w postaci palet, skrzynek lub kartonów oraz poszczególnych elementów czy produktów. Wśród dostępnych u nas podzespołów można znaleźć m.in. pasy napędowe i transportowe różnych rodzajów, elementy mechaniczne, takie jak przekładnie, wałki, bębny, łożyska, rolki oraz elementy elektryczne, m.in. silniki o różnej mocy.

Pasy transportowe do przenośników taśmowych

Pasy transportowe i napędowe to najważniejszy element przenośników, który jest odpowiedzialny zarówno za przemieszczanie ładunku, jak i za utrzymywanie go na optymalnym torze. Dzięki swojej konstrukcji mogą być przystosowane do przenoszenia materiałów o różnych właściwościach fizyko-chemicznych. Wyposażenie pasów transportowych w odpowiednie progi, kliny czy falbany pozwala na utrzymywanie przenoszonego ładunku we właściwym miejscu oraz przemieszczanie go pod wybranym kątem. Pasy transportowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów: gumy, tworzyw sztucznych czy elementów metalowych. Są również wyposażone w powłoki odpowiednie do zastosowań specjalnych, np. dopuszczone do kontaktu z żywnością, odporne na przecięcie lub mogące mieć kontakt z określonymi substancjami chemicznymi, np. olejami czy smarami.

Przekładnie uniwersalne

Przekładnie uniwersalne są stosowane m.in. w przenośnikach taśmowych, gdzie odpowiadają za przekazywanie mocy dostarczanej przez silnik do układu napędzającego bębny. Przekładnie występują w wersjach jedno-, dwu- i trzystopniowych. Wśród oferowanych modeli znajdują się też m.in. przekładnie przystosowane do pracy w dźwignicach.

Wałki, bębny i łożyska przenośników taśmowych

Wałki, bębny i łożyska przenośników taśmowych są odpowiedzialne za prawidłowe napięcie taśm transportowych oraz ich właściwy przesuw. Bębny przenośników taśmowych służą do przekazywania napędu i przesuwu taśmy, wykorzystując moc dostarczaną z silników i przekładni bądź motoreduktorów, a niekiedy same zawierają w sobie wmontowany silnik elektryczny. Bębny są elementami, które podczas pracy maszyny ulegają sukcesywnemu zużyciu, ponieważ przekazują napęd za sprawą tarcia w przypadku pasów płaskich lub nacisku wywieranego przez uzębienie bębna w przypadku pasów zębatych. Za sprawą kontaktu z przesuwającym się pasem, zużyciu ulegają również rolki prowadzące, które podtrzymują pas oraz nadają mu kierunek, a w niektórych przypadkach odpowiadają także za wyprofilowanie jego powierzchni przenoszącej. W zależności od prędkości pracy i rodzaju obciążeń przenośnika taśmowego zużyciu ulegają również łożyska montowane zarówno w bębnach, jak i wałkach i rolkach podtrzymujących.